Kristi Kanel – Psikolojik Krizler ve Müdahale Yöntemleri (2021)

Psikolojik krizlerin etkili şekilde nasıl yönetilebileceğini açıklayan enfes bir rehber.

Kristi Kanel, psikoloji öğrencileri ve profesyonel yaşama yeni başlayan ruh sağlığı uzmanları için kuramsal ve uygulama açısından zengin bilgiler veriyor.

Psikolojik krizlere anlaşılır bir genel bakış açısı sunmasıyla dikkat çeken kitap, ABC krize müdahale modelini temel alıyor ve her bir kriz durumu için ilgili bölümde vaka örneklerine yer veriyor.

Çalışma, kriz ve krize müdahale, etik ilkeler, gelişimsel krizler, intihar ve başkalarına zarar verme durumları, kayıplar, travma ve toplumsal felaketler, kişisel mağduriyet krizleri, cinsel saldırı ve tecavüz, madde kötüye kullanımına bağlı krizler, gazi sorunları, ciddi hastalık ve engel durumuna bağlı krizler gibi pek çok durumu içeren çok yönlü bir kaynak.

‘Psikolojik Krizler ve Müdahale Yöntemleri’, hem alanda çalışan uzmanlar hem de öğrenciler için önemli bir rehber olduğu gibi, krize müdahale konusunda alandaki eksikliği tamamlayacak türden bir çalışma.

Bunun yanı sıra, psikolojik krizler karşısında etkin başa çıkma becerilerini geliştirmek isteyen ya da içinde bulunduğu zorlayıcı durumu anlamlandırma ihtiyacı olan herkes için yardımcı bir kaynak.

  • Künye: Kristi Kanel – Psikolojik Krizler ve Müdahale Yöntemleri, Çeviri editörleri: Şennur Tutarel Kışlak ve Hazal Burcu Kışlak, Çeviren: Şennur Tutaral Kışlak, Hazal Burcu Kışlak, Büşra Aslan Cevheroğlu, Gökçe Baykuzu Gündüz, Hilal Kaya, Merve Koçak ve Merve Vatansever, İmge Kitabevi, psikoloji, 480 sayfa, 2021

Yayınlayan

dipnotski

İletişim: info@dipnotski.com

Bir cevap yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.